Google AdWords ile Rehber Sonuçlarında Nasıl Çıkarım?

SEO Reklam
Site Spam Skoru Sorgulama Rehberi
31 Mart 2017
SEO Reklam
2019’da Yerel Müşteri Hizmet Ekosistemi Nasıl Görünüyor  
19 Kasım 2018

Google AdWords Reklamları ile Öne Çıkın

İşletmesinin hemen yeni müşteriler kazanmasını kim istemez? Günümüzde konvansiyonel reklamcılığın yerini internet reklamcılığı almıştır. Google AdWords’e reklam vererek işinizi hemen daha iyi kazanır hale getirebilirsiniz. Google Arama Motorunda arama sonuçları ve Youtube’da potansiyel müşterilerinize ulaşmak için bugün AdWords’e reklam vererek yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.SEO

Reklam Vererek Anahtar Kelime de Yükselme

Arama sonuçlarında reklam vererek yükselmek için Google AdWords reklamları kullanabilirsiniz. Bunun dışında işinde iyi SEO Uzmanı olsa dahi veya kulaktan dolma bilgilerle size “anahtar kelimenize reklam verin, arama sonuçlarında yükselirsiniz” şeklinde bilgi aktaran herkimse muhtemelen bu işin uzmanı değildir, bu tür kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Peki Anahtar Kelimenize Reklam Verdiğinizde Ne olur?

Anahtar kelimenize reklam vererek sitenize yükselmek istediğiniz anahtar kelimeden trafik sağlamış olursunuz. Böylece sitenizi periyodik olarak tarayan örümceklere organik olarak bu trafiği aldığınızda nasıl sonuçlarla karşılacağınıza dair veri toplatmış olursunuz. Bu veriler eşliğinde anahtar kelimenizde sayfa optimizasyonu yapabilir ve arama sonuçlarında sitenizi yükseltebilirsiniz.

Google Rehber Sonuçlarında Nasıl Çıkarım

Google rehber sonuçlarında yer almak adına öncelikle Google My Business hesabı oluşturmalısınız. Hesabınızı oluşturduktan sonra adım adım işletmenizin fiziksel adresinden telefon bilgilerine, çalışma saatlerinden web sitesi adresinize birçok bilgiyi girdikten sonra onay almak için fiziksel adresinize posta gönderecektir. En çok 2 hafta 14 gün süren bu süreçten sonra elinize ulaşan Google mektubu içerisinde bulunan kodu yine Google My Business sayfanızdan girerek süreci tamamlamış oluyorsunuz. Dikkat edilmesi gereken şeylerden biri, işletme bilgilerinize SPAM skorunuzu arttıracak yinelemelerden kaçınmaktır. Google My Business işletmeniz onaylandığında artık işletmenizin dünyaya açılan yeni bir kapısı olur. Çünkü dünyanın neresinden aranırsanız aranın artık Google müşterilerinizin sizi bulmasını sağlayacaktır. Üstelik aldığınız yüksek yıldızlı değerlendirmeler ile daha fazla satış daha fazla kazanç elde edersiniz.

Müşterilerimize, daha fazla müşteri sağlıyoruz