Google Reklam Yöneticisi Uzmanından Öğrenin.

seo - arama motoru optimizasyonu anasayfa
SEO Nedir? – Bizden öğrenin
19 Ocak 2017
E-Ticaret SEO
Dünya’da Yeni E-Ticaret Trendleri IoT ve SEO
22 Şubat 2017

Google Reklam Yöneticisi paneli artık kullanılmamaktadır. Google Reklamları Reklam Ağı olarak DoubleClick markası altındadır. İleri düzey reklam yayıncılığı için DoubleClick panelleri kullanılabilir.

Daha fazla bilgi için ilgili linkleri ve video izlemenizi tavsiye ederim.

Yayıncılar için Google Adwords Reklam Yöneticisi Ekranı (DoubleClick for Publishers: DFP Desktop Dashboard)
https://www.youtube.com/watch?v=SWunmONx10o

Google Reklam Blogları – 2017 Güncel

Yeni bir Reklam Yöneticisi olarak nereden başlayacağınızı bilmiyor olabilirsiniz.
Yardımcı olmak üzere size bazı kaynaklar önermek istiyoruz.

Bu ipuçları ve kurallarla doğrudan satılan ve ağ tabanlı reklam envanteri etkili bir şekilde satmanın, zamanlamanın, dağıtmanın ve ölçmenin yanı sıra, Reklam Yöneticisi’yle ilgili temel bilgileri öğreneneceksiniz.

Başlamaya hazır mısınız? Bu kılavuzda bütün yanıtlar var: başvuru için, çalıştığınız yerin yakınında muhafaza edin!

Bu internet reklam paketi içeriği:
Hesabınızı Yönetme
Hesabınızda Oturum Açma –
Sitenizin Envanterini Tanımlama
Reklam alanı oluşturma –
Yerleşim oluşturma –
Reklam etiketleri oluşturma –
Sipariş ve Satır Öğeleri Oluşturma
Sipariş oluşturma –
Satır öğeleri oluşturma –
Reklam öğeleri yükleme –
Yardım Alma Kaynaklar –

Hesabınızda Oturum Açma: google.com/admanager adresinden hesabınıza erişin
Oturum açma
Reklam Yöneticisi’nde ilk kez oturum açmak için AdSense kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Oturum açtıktan sonra, Reklam Yöneticisi yönetici ayrıcalıklarınız varsa, yeni kullanıcı hesapları oluşturabilirsiniz. Yeni kullanıcılar Google Hesabı kullanıcı adı ve şifresini kullanarak, Reklam Yöneticisi’nde oturum açabilirler.

Yeni kullanıcılar için hesap oluşturma
Reklam Yöneticisi yönetici ayrıcalıklarınız varsa, yeni kullanıcı hesapları oluşturabilirsiniz. Tüm Reklam Yöneticisi kullanıcılarının Google Hesabı olması gerekir. Zaten bir veya daha fazla Google ürünü (Gmail, AdWords veya Checkout gibi) kullanan kullanıcılar ekliyorsanız, bu kullanıcıların zaten Google Hesabı vardır ve yeni hesap oluşturmaları gerekmez. Ancak, Reklam Yöneticisi için hala ayrı bir Google Hesabı oluşturmayı seçebilirler

Birden çok hesaba erişme
Kullanıcı adınız birden çok Reklam Yöneticisi hesabıyla ilişkiliyse, oturum açtığınızda hangi hesabınızla erişmek istediğinizi seçmeniz istenir. Ayrıca istediğiniz zaman hesaplar arasında geçiş yapmak için hesap sayfanızın üst tarafındaki açılan kutuyu kullanabilirsiniz.Giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız bu bağlantıyı tıklayın.

Başlarken:
Reklam Yöneticisi’nde oturum açtıktan sonra, lütfen Reklam Yöneticisi eğitimlerini inceleyin. Daha fazla bilgi almak için yalnızca hesabınızın üst tarafındaki Eğitimler’i tıklayın.
Tüm Reklam Yöneticisi referans bilgilerini ve eğitim materyallerini görüntülemek için, araştırılabilir

SSS bölümünü, adım adım kılavuzu ve eğitim videosuna göz atabileceğiniz Google Reklam Yöneticisi Yardım Merkezi’ni ziyaret edin. Ayrıca, diğer kullanıcılarla bağlantı kurmak ve sorularınızla yorumlarınızı paylaşmak için Reklam Yöneticisi Yardım Grubu’na katılabilirsiniz.

İpucu: Tüm Reklam Yöneticisi konularıyla ilgili, Google Reklam Yöneticisi Yardım Merkezi’ni ziyaret edin. Yalnızca www.google.com/support/admanager/publisher

Sitenizin Envanterini Tanımlama:Reklam alanı oluşturmaGoogle Reklam Yöneticisi’nde ilk kez oturum açtığınızda, Siparişler ekranını görürsünüz. Reklamlarınız dağıtılmadan önce, envanterinizi tanımlamanız gerekir. Envanter sekmesini tıklayarak envanter oluşturabilirsiniz. Envanterinizi tanımladıktan sonra, Reklam Alanları ekranını görürsünüz.Reklam alanları nedir?

Ana sayfanızın basılı bir kopyasını aldığınızı ve tüm reklamları kestiğinizi varsayalım. Her boş alan reklam yapmak için bir fırsattır.

Reklam Yöneticisi, bir ad, tanımlama ve reklam boyutlarını içeren bu alanı reklam alanı olarak tanımlar.

Reklam Yöneticisi hesabınızda, Envanter Sekmesini tıklayın.
Sitenizin Envanterini Tanımlama:Yerleşim oluşturma:Envanter sekmesinde Yerleşimler’i ve ardından Yeni Yerleşim’i tıklayın.

A.Bir ad girin.

B.Google reklam verenlerinin hedeflemeleri için yerleşiminizi kullanılabilir yapmak istiyorsanız, Google reklam verenlerinin bu yerleşim onay kutusunu hedeflemelerine izin ver öğesini seçin.

C.(İsteğe bağlı) Bir tanım girin.D. İstenen reklam alanının yanındakiEkle» öğesini tıklayarak reklam alanlarını yerleşimle ilişkilendirin. (Bir reklam alanı henüz yoksa, bu adımı daha sonra tamamlayabilirsiniz.)

Her yerleşim reklam alanlarının benzersiz bir kombinasyonunu içermelidir.
E.Kaydet’i tıklayın.

İpucu: Özel hedeflemeyi deneyin. Reklam Yöneticisi yerel hedefleme ölçütleri sağlar (coğrafi konum ve tarayıcı türü gibi), ancak kendi sitenizin topladığı profilleme verilerine dayalı (örneğin, yaşa veya ilgi alanları)özel hedefleme ölçütleri tanımlamak da isteyebilirsiniz.

İpucu: Reklam ürünlerini deneyin. Envanterinizin önceden tanımlanan dilimlerini kolayca yönetmek için (bir veya daha çok yerleşim, varsayılan fiyatlandırma ve varsayılan hedefleme ölçütleri olarak tanımlanan) reklam ürünleri kullanın. Reklam ürünlerini zamandan tasarrufu sağlayan önemli bir özellik olarak düşünün.

Müşterilerimize, daha fazla müşteri sağlıyoruz